Adw

Cariere - Ofiter Conformitate (AML) - Divizia Conformitate

Ofiter Conformitate (AML) - Divizia Conformitate

Responsabilitati

Raspunde la adresele de solicitare informatii venite din partea autoritatilor cu privire la cunoasterea clientelei, prevenirea si combaterea infractiunilor de spalare a banilor;
Raspunde in termenele solicitate la chestionarele privind cunoasterea clientele, prevenirea spalarii banilor care sunt transmise de bancile partenere si intocmeste si transmite bancilor corespondente chestionare privind cunoasterea clientelei in scopul prevenirii spalarii banilor si finantarii terorismului;
Gestioneaza relatia cu sucursalele indeosebi pe deschiderile de cont, dar si in monitorizarea tranzactiilor clientilor;
Gestioneaza relatia cu entitatile partenere (banci, Visa/Mastercard) pentru schimbul de informatii legat de KYC.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare juridice;
Abilitati de comunicare;
Capacitate de analiza si sinteza;
Experienta in conformitate/audit intern de minim un an;
Cunoasterea prevederilor FATCA si CRS;
Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational).

Beneficii

Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.

Anunt valabil pana la 31-01-2017