Adw

Cariere - Reporting Specialist - Divizia IT

Reporting Specialist - Divizia IT

Responsabilitati

- Proiecteaza si programeaza in MSSQL 2008-2016((SSMS, T-SQL);
- Genereaza cod pentru a extrage, transforma si incarca date din productie in mediul de dezvoltare;
- Interactioneaza cu zona de business pentru a determina specificatiile detaliate pentru fiecare cerinta data spre dezvoltare si pentru a gasi cea mai buna solutie;
- Dezvolta si intretine aplicatii baze de date, optimizari interogari, proceduri stocate;
- Revizuieste si scrie documentatie pentru obiectele SQL create;
- Raporteaza zilnic team leader-ului statusul sarcinilor alocate prin aplicatiile interne specifice.

Candidatul ideal

- Minim 4-5 ani experienta in programare SSMS, T-SQL;
- Experienta recenta in lucrul cu sql server 2008-2016;
- Cunostinte MSSQL 2008-2016((SSMS, T-SQL), BI best practices, Data Warehouse concepts, Power View, Power Pivot, Excel, Query Optimization, Reporting Services, Crystal Reporting, Database Design and Analysis;
- Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
- Experienta bancara reprezinta un avantaj.

Beneficii

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.

Anunt valabil pana la 15-02-2017