Simplificam bankingul pentru tine
CONTURI

Gratuitate extinsa

Conturi persoane fizice Zero comisioane
deschidere, administrare, incasari si plati in lei

Vei putea imediat:

  • - sa portezi bani din alta banca
  • - sa-ti faci un cont de economii
  • - sa soliciti un credit online
  • [+] oferta completa
ECONOMII

Comision ZERO la scadenta depozit

Dobanzi depozite 3.79% la un an
si o luna pentru
depozite in lei
Card de debit online si credit online Unde vezi aceasta eticheta inseamna ca poti beneficia de respectivul produs online, imediat, fara hartii si fara drumuri la banca.
Mizam pe RAPIDITATE
  • Comision 3 lei pentru plati
    sub 50.000 lei
  • Zero comision depunere numerar
  • Zero costuri de deschidere cont
  • Platforma schimburi valutare (tranzactionare timp real)
DEPOZITE
Dobanzi depozite persoane juridice 4.72% pentru
un depozit pe
18 luni in Lei
Cont online, credit online, depozite online Unde vezi aceasta eticheta inseamna ca poti beneficia de respectivul produs online, imediat, fara hartii si fara drumuri la banca.

Noi crestem repede, la fel poti si tu.
Idei stralucitoare de la oameni pasionati Cariere extraordinare bazate pe talent si pasiune

Studenti si proaspat absolventi

Descopera ce cale ti se potriveste si incepe-ti cariera

Ai experienta?

Iti gasim locul perfect in care sa-ti dezvolti in continuare competentele

IT++;

Alatura-te unei echipe formata din oameni pasionati de tehnologie

Ce spun angajatii:
› Vezi toate parerile
In Libra Internet Bank, esti acceptat in primul rand daca esti foarte ambitios si increzator!
Intreaga mea activitate este o dovada a oportunitatilor reale pe care banca le ofera.

Manager Relatii cu Clientii Agribusiness - Sucursala Drumul Taberei

Responsabilitati

- Raspunde de promovarea si vanzarea activa a produselor bancii, oferind clientilor AgriBusiness consiliere financiar bancara prin servicii bancare de calitate, la timp si conform nevoilor acestora;
- Cunoaste piata si mediul de afaceri AgriBusiness in general si foarte bine piata locala, companiile si personalul din domeniu;
- Initiaza discutii in vederea perfectarii unor conventii cu parteneri de afaceri – companii din domeniul AgriBusiness (dealeri utilaje, distribuitori inputuri, etc), brokeri de credite agricole, etc;
- Raspunde de formarea, cresterea si mentinerea portofoliului de clienti AgriBusiness si a volumului de afaceri, in mod activ, in conformitate cu obiectivele, targetul sucursalei si targetul individual stabilit de catre directorul diviziei AgriBusiness;
- Organizeaza si mentine la zi baza de date cu clientii potentiali si / sau contactati si o transmite centralei;
- Stabileste intalniri si participa singur sau impreuna cu Directorul de Sucursala / Divizie AgriBusiness, la intalniri cu clientii tinta, in scopul dezvoltarii de noi relatii de afaceri;
- Intocmeste rapoarte zilnice referitoare la intalnirile cu clientii si intreaga activitate din ziua respectiva si transmite aceste rapoarte, prin aplicatia CRM, in atentia sefilor directi din centrala si sucursala, sintetizand informatiile si sugestiile primite de la clienti;
- Colecteaza, analizeaza si verifica actele necesare acordarii creditului pentru clientii noi si existenti ai bancii, intocmeste documentatia de credit si o inainteaza spre aprobare comitetului de credit, conform competentelor de aprobare;
- Verifica si certifica autenticitatea documentelor prezentate de catre clienti, semnaturile clientilor si autenticitatea semnaturilor pe contractele de credit; raporteaza imediat orice tentativa de frauda sau de corupere identificata;
- Inainteaza spre aprobare comitetului de credit doar dosarele clientilor pe care ii considera eligibili, cu capacitate de plata si referinte bune din piata.
- Intocmeste dosarul de deschidere de cont, ofera informatii privind situatia conturilor (solduri, tranzactii, depozite, etc.);
- Culege permanent informatii din piata si transmite Directorului Diviziei AgriBusiness propuneri de imbunatatire a produselor de creditare, de introducere de produse si servicii bancare noi, tendinte din piata, eventuale informatii privind concurenta, etc. ;
- Raspunde de solicitarea si primirea contractelor de imprumut, contractelor de garantie, conventiile privind emiterea scrisorilor de garantie bancara si orice alt document care angajeaza Banca in relatiile cu tertii de la diviziile responsabilie din Centrala bancii;
- Isi desfasoara activitatea conform responsabilitatilor stabilite de Directorul Diviziei AgriBusiness, Directorul de sucursala, in conformitate cu legea, cu regulamentele BNR si a regulamentelor si normelor interne ale bancii.

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare;
- Experienta relevanta in domeniul business development (AgriBusiness, corporate banking, retail banking, credite);
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational);
- Buna cunoastere a pietei agricole si mediului de afaceri din Romania.

Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Libra Internet Bank pentru oportunitati viitoare.

Beneficii

Libra Internet Bank oferă un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.

Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Anunt valabil pana la: 30-08-2019

Ai nevoie de ajutor?

08008 55555