Adw

Cariere - Manager Relatii cu Clienti Corporate - Sucursala Bistrita

Manager Relatii cu Clienti Corporate - Sucursala Bistrita

Responsabilitati

Promoveaza si vinde produsele bancii, oferind clientilor corporate consiliere financiara prin servicii bancare de calitate, la timp si conform nevoilor acestora;
Dezvolta portofoliul de clienti corporate si volumul de afaceri, in conformitate cu obiectivele sucursalei;
Urmareste evolutia relatiilor cu clientii din portofoliul detinut si fidelizarea acestora prin activitatea de cross selling;
Analizeaza si verifica actele necesare acordarii creditului, intocmeste documentatia si sustine dosarul de finantare in comitetul de credite al bancii;
Ofera clientilor informatii referitoare la operatiunile bancare derulate;
Munca de birou si teren.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare cu profil economic;
Permis de conducere (B);
Foarte bune competente de vanzare, comunicare si persuasiune;
Atitudine proactiva;
Bune cunostinte de analiza financiara (reprezinta un plus);
Cunoasterea pietei si a mediului de afaceri din zona.

Beneficii

- Construirea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.

Anunt valabil pana la 28-02-2017