Simplificam bankingul pentru tine
CONTURI

Gratuitate extinsa

Conturi persoane fizice Zero comisioane
deschidere, administrare, incasari si plati in lei

Vei putea imediat:

  • - sa portezi bani din alta banca
  • - sa-ti faci un cont de economii
  • - sa soliciti un credit online
  • [+] oferta completa
ECONOMII

Comision ZERO la scadenta depozit

Dobanzi depozite 3.52% la un an
si o luna pentru
depozite in lei
Card de debit online si credit online Unde vezi aceasta eticheta inseamna ca poti beneficia de respectivul produs online, imediat, fara hartii si fara drumuri la banca.
Mizam pe RAPIDITATE
  • Comision 3 lei pentru plati
    sub 50.000 lei
  • Zero comision depunere numerar
  • Zero costuri de deschidere cont
  • Platforma schimburi valutare (tranzactionare timp real)
DEPOZITE
Dobanzi depozite persoane juridice 4.72% pentru
un depozit pe
18 luni in Lei
Cont online, credit online, depozite online Unde vezi aceasta eticheta inseamna ca poti beneficia de respectivul produs online, imediat, fara hartii si fara drumuri la banca.

Noi crestem repede, la fel poti si tu.
Idei stralucitoare de la oameni pasionati Cariere extraordinare bazate pe talent si pasiune

Studenti si proaspat absolventi

Descopera ce cale ti se potriveste si incepe-ti cariera

Ai experienta?

Iti gasim locul perfect in care sa-ti dezvolti in continuare competentele

IT++;

Alatura-te unei echipe formata din oameni pasionati de tehnologie

Ce spun angajatii:
› Vezi toate parerile
In Libra Internet Bank, esti acceptat in primul rand daca esti foarte ambitios si increzator!
Intreaga mea activitate este o dovada a oportunitatilor reale pe care banca le ofera.

Consilier juridic - Divizia Juridica

Responsabilitati

- Redacteaza/avizeaza proiecte de contracte si/sau proiecte ale altor documente legale referitoare la activitatea bancii, la cererea managerilor bancii si conform competentelor acordate, cu exceptia avizarii juridice a reglementarilor interne noi si produselor bancare noi/modificarilor de reglementari interne/produse bancare;
- Reprezinta banca in fata instantelor de judecata de toate gradele, a organelor de urmarire penala si a celorlalte organe administrative cu atributii jurisdictionale, la cererea conducerii bancii;
- Asistenta legala acordata managerilor, diviziilor/departamentelor bancii/subunitatilor bancii, la cerere;
- Consultanta asupra contractelor si afacerilor incheiate de banca ori referitoare la legalitatea masurilor luate de managerii bancii, la cererea managerilor bancii;
- Consultanta referitoare la activitatea de creditare si constituire de garantii si la activitatea de front – office in legatura cu clientii bancii;
- Avizeaza/intocmeste contractele de garantie/credit ce vor fi semnate cu clientii subunitatilor bancii, conform competentelor in vigoare;
- Emite opinii juridice, la cererea managerilor bancii;
- Mentine corespondenta in relatia cu Banca Nationala a Romaniei referitoare la modificarile in situatia bancii;
- Mentine corespondenta referitoare la diverse aspecte juridice in relatia cu alte autoritati ale statului si, dupa caz, cu persoane fizice sau juridice, la cererea managementului bancii;
- Inregistrarea mentiunilor privind modificarile aduse actului constitutiv al bancii la Oficiul Registrului Comertului;
- Efectueaza inregistrari in registrul actionarilor bancii;
- Colaboreaza cu Divizia Administrarea Riscurilor in vederea identificarii evenimentelor de risc operational si a derularii activitatii de control intern si autocontrol;
- Insuseste si respecta regulamentele, politicile si deciziile interne cu privire la activităţile specifice postului, a mediului si conditiilor de lucru, cele privind protecţia si sanatatea muncii, asigurarea securitatii informatiilor si operatiunilor, gestiunea şi utilizarea judicioasa a resurselor alocate, urmăreste prevederile privind etica şi conduita profesionala;
- Raporteaza incidentele operaţionale si a celor care pot afecta securitatea datelor/informatiilor;
- Efectueaza alte activitati de natura juridica, la cererea sefului direct sau a conducerii bancii.

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare juridice;
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational) - nivel mediu;
- Cunostinte utilizare PC.

Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Libra Internet Bank pentru oportunitati viitoare.

Beneficii

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.

Anunt valabil pana la: 03-06-2019

Ai nevoie de ajutor?

08008 55555