Adw

Cariere - Analist Credite Persoane Juridice - Divizia Analiza Credite Profesii Liberale&Retail

Analist Credite Persoane Juridice - Divizia Analiza Credite Profesii Liberale&Retail

Responsabilitati

- Analizeaza dosarele de credit transmise de sucursale conform procedurilor in vigoare;
- Studiaza componenta acestor dosare si verifica daca acestea contin toate documentele mentionate in normele interne ale bancii, in functie de categoria de credit solicitat;
- Solicita sucursalelor completarea documentelor cu informatii suplimentare atunci cand aceste informatii sunt necesare fundamentarii analizei clientilor;
- Analizeaza solicitarile sucursalelor in legatura cu modificarea conditiilor contractuale pentru creditele in derulare;
- Asigura suport personalului din sucursale, celor din vanzari si analistilor pentru activitatea de creditare profesii liberale si persoane fizice;
- Asigura respectarea confidentialitatii operatiunilor bancare, respectarea prevederilor Regulamentului de Ordine Interioara precum si a tuturor normelor BNR si a normelor interne referitoare la operatiunile de creditare;
- Raspunde de pastrarea documentelor privind activitatea departamentului conform normelor Libra Internet Bank.

Candidatul ideal

- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta minim 1 an in analiza credite (de preferat persoane juridice) sau experienta de minim 1 an in contabilitate financiara;
- Cunostintele financiar-bancare reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational).

Beneficii

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.

Anunt valabil pana la 15-08-2017