Adw

Cariere - Analist Credite Persoane Fizice - Divizia Analiza Credite Profesii Liberale

Analist Credite Persoane Fizice - Divizia Analiza Credite Profesii Liberale

Responsabilitati

Analizeaza dosarele de credit transmise de sucursale conform procedurilor in vigoare;
Studiaza componenta acestor dosare si verifica daca acestea contin toate documentele mentionate in normele interne ale bancii, in functie de categoria de credit solicitat;
Solicita sucursalelor completarea documentelor cu informatii suplimentare atunci cand aceste informatii sunt necesare fundamentarii analizei clientilor;
Analizeaza solicitarile sucursalelor in legatura cu modificarea conditiilor contractuale pentru creditele in derulare;
Asigura suport personalului din sucursale, celor din vanzari si analistilor pentru activitatea de creditare, de preferat persoane fizice.

Candidatul ideal

Studii superioare economice;
Experienta minim 1 an in analiza credite, de preferat persoane fizice;
Cunostintele financiar-bancare reprezinta un avantaj;
Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational).

Beneficii

Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.

Anunt valabil pana la 31-01-2017